MIESZKANIEC POWIATU OSTRÓDZKIEGO PĘDZIŁ 180 KM/H. NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ… ZA PRĘDKOŚĆ

W niedzielę 13 listopada policjanci z grupy „SPEED” na drodze S51 zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa, którego kierowca przekroczył znacznie dopuszczalną prędkość. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że mężczyzna pędził z prędkością 180 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h.

Policjanci przerwali tę niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 35-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna kilka tygodni temu stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 17.09.2022r., kierujący popełnił wykroczenie drogowe w warunkach tzw. recydywy. Ponadto okazało się, że mężczyzna przekroczył limit 24 punktów karnych.

W związku z powyższym policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 35-latkowi grozi kara grzywny w wysokości do 30 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że zgodnie z aktualnymi przepisami po przekroczeniu limitu 24 punktów w ciągu dwóch lat od opłacenia grzywny wobec kierującego zostanie wydana decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs.

KMP Olsztyn

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *