MIAŁ 3 PROMILE – KIEROWCA Z GMINY OSTRÓDA ZATRZYMANY DZIĘKI ZGŁOSZENIU OBYWATELSKIEMU

Przed sądem odpowie 52- letni kierowca hyundaia, który kierował pojazdem z 3 promilami alkoholu w organizmie i z sądowym zakazem. Mężczyzna został zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.

Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.

Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

Wczoraj (29.04.2021r.) około godz. 17:00 policjanci otrzymali informację o kierowcy hyundaia, którego zachowanie zaniepokoiło zgłaszającego i mogło wskazywać, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd do kontroli. Za jego kierownicą siedział 52- letni mieszkaniec gminy Ostróda. Mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promila. Ponadto, okazało się, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwa 52- latek odpowie przed sądem.

Policjanci apelują

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *