MAMY INFORMACJĘ OD POLICJI W SPRAWIE ZAJECHANIA(?) DROGI I KOLIZJI NA S7 POD OLSZTYNKIEM

Wczoraj pisaliśmy o zdarzeniu drogowym na S7 na trasie Ostróda-Olsztynek. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj: RODZINA Z 4-LETNIM DZIECKIEM OTARŁA SIĘ O ŚMIERĆ! POSZUKUJĄ KIEROWCY NIEBIESKIEGO VOLKSWAGENA

Wiele osób ta sprawa zbulwersowała. Na naszym forum wywiązała się żywa dyskusja na ten temat. Jakie jest oficjalne stanowisko policji w tej sprawie? Poniżej odpowiedź Oficera Prasowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na nasze zapytanie prasowe dotyczące zdarzenia na S7:

W sobotę  (06.08.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na S7 na trasie Ostróda-Olsztynek, gdzie kierujący osobowym seatem zjechał na pobocze i uderzył w barierki ochronne. Na szczęście zarówno 43-letniemu kierującemu seatem jak i jego pasażerom nic poważnego się nie stało.

Jak wskazują uczestnicy tego zdarzenia, do jego zaistnienia mógł przyczynić się kierujący osobowym volkswagenem, który miał zajechać drogę kierującemu seatem. Z relacji świadków wynika, że kierujący volkswagenem odjechał z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. Zdarzenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako kolizja drogowa. W tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające, których celem jest ustalenie wszelkich okoliczności, przyczyn tego zdarzenia oraz dotarcie do jego wszystkich uczestników i świadków.
Policjanci w trakcie czynności rozpytali świadków, zabezpieczyli nagranie z wideorejestratora od innego uczestnika ruchu drogowego oraz ustalili numer rejestracyjny osobowego volkswagena, który mógł przyczynić się do zdarzenia drogowego. Z systemów informatycznych wynika, że właścicielem auta jest firma leasingowa do której zwrócono się o wskazanie użytkownika pojazdu.
Należy także podkreślić, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na agresję drogową. Jeżeli okaże się, że do zdarzenia doszło w wyniku agresywnego zachowania kierującego osobowym volkswagenem będzie on musiał liczyć z surowymi konsekwencjami. W przypadku skierowania sprawy do sądu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych. Sąd może również podjąć decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. – przekazał nam mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *