MACIEJ WIŚNIEWSKI Z OSTRÓDY 6-TY NA ŚWIECIE W TRIATHLONIE IRONMAN W KAT. 18-24 LAT!!!

We Francji odbyły się dziś Mistrzostwa Świata w Triathlonie Ironman. Świetnie z morderczym dystansem poradził sobie zawodnik Ostróda Sport team, który po prawie 10 godzin walki z dystansem i samym sobą zajął świetne 6-te miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn 18-24 lata!

Dystans Ironman to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. 3,8 km pływania, przesiadka na rower i 180 kilometrów na dwóch kółkach, a następnie maratoński dystans biegu – 42,1 kilometra. Z tym wyzwaniem zmierzył się dzisiaj ostródzianin Maciej Wiśniewski.Po pływaniu i świetnej w wykonaniu ostródzianina jeździe na rowerze zachował jeszcze odpowiednią ilość sił na 42 kilometrowy bieg, wyprzedzając po drodze rywali, z którymi walczył w kategorii wiekowej 18-24 lat. Ostatecznie cały dystans pływania, jazdy na rowerze i biegu pokonał w czasie 9 godzin 46 minut i 48 sekund, co przełożyło się ostatecznie na doskonałe 6-te miejsce!

Mistrzem Świata w tej kategorii wiekowej został Niemiec Lukas Stahl z czasem 9 godzin 22 minut i 15 sekund. W kategorii open, bez podziału na kategorie Maciej Wiśniewski zajął 46 miejsce, jednak trzeba przyznać, że najlepsi okazali się starsi zawodnicy.

Gratulacje dla zawodnika klubu Ostróda Sport Team za świetny wynik!

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *