ŁUKTA: BYŁ TRZEŹWY, ALE JECHAŁ WĘŻYKIEM. POSIADAŁ AMFETAMINĘ, POBRANO MU KREW DO BADAŃ

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Łukcie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata, którego zachowanie wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Podczas interwencji zabezpieczono amfetaminę.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 6 kwietnia w Łukcie. Patrol dzielnicowych z tamtejszego posterunku zauważył fiata, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Kierowca jechał „wężykiem” oraz gwałtowanie hamował i przyspieszał. Policjanci zatrzymali więc kierowcę do kontroli.

Mimo, iż badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny nie wykazało żadnych nieprawidłowości, to jednak jego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się on pod wpływem podobnie działających środków. Ponadto, w trakcie interwencji dzielnicowi ujawnili przy nim biały proszek. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina.

Kierowcy została pobrana krew do badań. Jeśli wykażą one, że mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków podczas jazdy, oprócz zarzutu posiadania środków odurzających, usłyszy on również zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *