ŁUKASZ SOKOŁOWSKI Z MORLIN OSTRÓDA MISTRZEM EUROPY JUNIORÓW W DRUŻYNIE!

Reprezentacja Polski w składzie z Łukaszem Sokołowskim sięgnęła po Drużynowe Mistrzostwo Europy Juniorów w chorwackim Varazdinie! W wielkim finale Polska pokonała Francję 3:2!

Podopieczni trenera Patryka Jendrzejewskiego w drodze do finału pokonywali Szwecję, Chorwację, Danię, Norwegię, Niemcy oraz Rumunię. „Sokół” zaprezentował się w trzecim spotkaniu fazy grupowej z Duńczykami, które Biało-Czerwoni wygrali 3:1.

W wielkim finale Polacy po horrorze zwyciężyli „Trójkolorowych” 3:2. Po jednym punkcie dla naszej ekipy zdobyli Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Miłosz Redzimski. Pierwsi dwaj „wypunktowali” Thibaulta Poreta, natomiast Redzimski zwyciężył w czterech setach z Alexisem Kouraichi. Łukasz Sokołowski i Szymon Kolasa (niegdyś: Morliny) obserwowali ten pojedynek z ławki rezerwowych.

To pierwszy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów zdobyty przez reprezentację Polski w XXI wieku. Poprzednio, ta sztuka udawała się Polakom w 1999 i 2000 roku.

Turniej drużynowy, to nie koniec rywalizacji w Chorwacji. Przed Polakami, z Sokołowskim w składzie przyszedł czas na turniej gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej.

Złoty skład reprezentacji Polski:

Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski, Patryk Jendrzejewski (Trener)

Źródło: Morliny Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *