ŁÓDŹ MOTOROWA UDERZYŁA W POMOST (GMINA MIŁOMŁYN)

Tuż przed godziną 19:00 27 maja na Jeziorze Ilińskim, w okolicy miejscowości Majdany Małe (Gmina Miłomłyn) doszło do groźnego wypadku.

 

Łódź motorowa z dużą prędkością uderzyła w pomost. Jak poinformowali świadkowie zdarzenia, trzy osoby wypadły do wody, a łódź zatonęła. Do akcji ratunkowej z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego oraz samochód ratowniczo-gaśniczy. Ponadto dyspozycję wyjazdu otrzymali strażacy ochotnicy z Miłomłyna.

Gdy strażacy przybyli na miejsce wypadku okazało się, że do brzegu dopłynęło trzech mężczyzn, rzekomo płynących łodzią. Poszkodowani nie wymagali pomocy medycznej, jednak okoliczności zdarzenia nie były jednoznaczne. Istniało podejrzenie, że w łodzi mógł znajdować się ktoś jeszcze. Nurkowie-strażacy zeszli pod wodę w poszukiwaniu ewentualnych kolejnych osób poszkodowanych i rozbitej łodzi. Po kilkunastu minutach w odległości 30 metrów od brzegu, na głębokości około 5 metrów odnaleźli łódź.

Nie stwierdzono kolejnych poszkodowanych, a stan łodzie nie stwarzał zagrożenia chemiczno-ekologicznego. Na tym etapie działanie ratownicze zostały zakończone.

opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: mł. kpt. Dawid Jurczak

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *