KOMPLETNIE PIJANA 14-LATKA W POBLIŻU SZKOŁY NIE MOGŁA UTRZYMAĆ RÓWNOWAGI I PRZEWRACAŁA SIĘ

Przed sądem rodzinnym i nieletnich będzie się tłumaczyć dwóch młodych mieszkańców powiatu iławskiego. Dziewczyna oraz chłopak znajdowali się pod działaniem alkoholu kiedy to interweniowali wobec nich policjanci.

O pierwszej  nietrzeźwej osobie oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany w niedzielę 17 września kilka minut przed godziną 17:00. Zgłaszająca oświadczyła, że obok jednej z iławskich szkół podstawowych znajduje się 14 – latka pod znacznym działaniem alkoholu i ma problem z utrzymaniem równowagi, przewraca się.Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie potwierdzili zgłoszenie a także zastali mamę 14 – latki. Dziewczyna oświadczyła, że nie pamięta skąd miała alkohol oraz z kim go piła.  Nastolatka została przebadana przez przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia a następnie przekazana pod opiekę mamie.

O zaistniałej sytuacji zostanie teraz powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci będą ustalać, skąd 14 – latka miała alkohol i w jakich okolicznościach go wypiła. Za rozpijanie nieletnich grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Natomiast kolejnego nietrzeźwego nastolatka policjanci ujawnili podczas patrolu miasta. Funkcjonariusze zauważyli trzy osoby spożywające alkohol przed jednym z lokali gastronomicznych. Policjanci wylegitymowali mężczyzn. W trakcie czynności okazało się, że jeden z nich ma tylko 17 – lat. Jak ustalili policjanci tylko młody mieszkaniec Iławy spożywał alkohol, dlatego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem jednak nie ominie go wizyta w sądzie rodzinnym i nieletnim.


Przypominamy !!!

Spożywanie alkoholu przez nieletnich czyli do 18 roku życia to przejaw demoralizacji. W takich przypadkach wszelkie zebrane materiały kierowane są do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich. Ponadto policjanci prowadzą również czynności w celu ustalenia kto sprzedał lub podał alkohol nieletniemu.

KPP Iława, zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *