KOLEJNY PERON ZMODERNIZOWANY NA STACJI W MORĄGU

Od dzisiaj na stacji w Morągu do przebudowywanego peronu nr 1 dołączył zmodernizowany peron wyspowy nr 2.

Wyższe obiekty ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągów z Olsztyna, Elbląga i Trójmiasta. Wygodną obsługę podróżnych zapewnia także przebudowany wcześniej przystanek Morąg Kolonia. Wartość prac PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w mieście to ok. 3,7 mln zł pochodzących ze środków budżetowych.

Morąg to ważna stacja kolejowa na trasie łączącej Olsztyn z Elblągiem. Po przebudowie dwa perony na stacji zapewniają wygodniejszy dostęp do kolei. Mieszkańcy miejscowości wygodniej wsiadają do pociągów w kierunku Olsztyna, Elbląga, Malborka i Trójmiasta.

Na wyższe obiekty prowadzą pochylnie, które ułatwiają drogę do pociągu osobom z trudnościami w przemieszczaniu się. Bezpieczne poruszanie się po peronach zapewniają antypoślizgowe płyty i oświetlenie. Dla niewidomych i niedowidzących w nawierzchni zamontowano pasy ostrzegawcze z wypukłymi elementami i ścieżki naprowadzające. Na stacji mogą zatrzymywać się teraz dłuższe składy, dzięki rozbudowie peronów.

Tak jak dotychczas, do dyspozycji podróżnych jest wiata z ławkami, w gablotach znajdują się informacje o rozkładzie jazdy. Lepszą obsługę zapewnią nowe urządzenia głosowe i zegary. Wzrost poziomu bezpieczeństwa jest po montażu monitoringu. Trwają prace wykończeniowe.

W poprzednim roku PLK przebudowały peron na przystanku Morąg Kolonia, na którym także zwiększył się komfort obsługi podróżnych. Koszt to 900 tys. złotych. Wartość inwestycji na stacji w Morągu to 2,8 mln zł. Prace są finansowane ze środków budżetowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają komfort obsługi pasażerów na stacjach i przystankach w województwie warmińsko-mazurskim i w Polsce. Dzięki już realizowanym inwestycjom za ponad 700 mln zł z Krajowego Programu Kolejowego w mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego korzystają z zmodernizowanych peronów m.in. w Olsztynku, Starych Jabłonkach, Gągławkach, Stawigudzie, Samborowie, Unieszewie.

Powstał nowy przystanek Olsztyn Dajtki. Wkrótce dołączą do niego także Olsztyn Śródmieście, Olsztyn Redykajny, Olsztyn Likusy, a także w regionie Pisz Wschodni.

Łącznie na inwestycje na Warmii i Mazurach w ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą ponad 2 mld zł. Więcej o inwestycjach na plk-polskawschodnia.pl.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *