KODUJĄ Z GIGANTAMI! I MIEJSCE W POLSCE TECHNIKUM NR 2 W ZSL W MORĄGU!

Technikum Nr 2 mieszczące się w Zespole Szkół Licealnych w Morągu, zajęło I miejsce w Polsce i otrzymało certyfikat Złotego Partnera Ogólnopolskich Warsztatów „Koduj z Gigantami”!

Uczniowie pod opieką mgr Krzysztofa Staszana zapoznali się z językami programowania tj.: C#, JavaScript oraz tworzyli strony WWW za pomocą znaczników w HTML-a i CSS-a.

”Koduj z Gigantami” to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane dwa razy do roku na terenie całej Polski. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

Autor zdjęć i tekstu: mgr Krzysztof Staszan

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *