JEST! JEST! JEST! SOKÓŁ WYGRYWA W LIDZE – DWIE BRAMKI RUGOWSKIEGO! HUTNIK POKONANY!

Stało się! W końcu ostródzcy kibice doczekali się. Trójkolorowi zdobyli pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Po wyjazdowym remisie z rezerwami Śląska Wrocław ostatniej kolejce dziś sięgnęli po pełną pulę wygrywając 2:1 z Hutnikiem Kraków!!!

Choć rywal w tym sezonie też nie błyszczy i znajduje się, podobnie jak ostródzianie, również w strefie spadkowej, jednak przełamanie Sokoła jest niezwykle cenne. W poprzedniej kolejce Hutnik pokonał Wigry Suwałki, a dziś przyjechał do Ostródy. Ostródzianie, którzy na razie byli outsiderem rozgrywek, postawili się i zwyciężyli!

Pierwsze 15 minut to wzajemne badanie się obydwu zespołów, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Niestety w 15 minucie goście objęli prowadzenie. Obrońcy ostródzian nie zapobiegli groźnej sytuacji, a swoją szansę wykorzystał Świątek.

Po stracie bramki odważniej do przodu ruszyli piłkarze Sokoła, próbowali stworzyć sobie dobrą sytuację do wyrównania. Niestety brakowało dogodnych sytuacji strzeleckich. Także piłkarze Hutnika nie  byli w stanie zagrozić specjalnie broniącemu bramki Sokoła Staniszewskiemu.

Gdy wydawał się, ze pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem krakowian, nadzieję w serca kibiców Sokoła wlał Sebastian Rugowski. Po kolejnej próbie ataku ostródzian w końcu udało się oddać celny strzał na bramkę i mieliśmy 1:1!

W przerwie trener Sokoła Hubert Błaszczak zdecydował się na zmianę – za Dymerskiego wszedł Kurowski. Rozdrażniony remisem Hutnik próbował zaatakować, jednak stało się coś, w co chyba tak naprawdę niewielu wierzyło. W 54 minucie ponownie Sebastian Rugowski wzbudził radość kibiców ostródzian, pokonując bramkarza gości! Na tę chwilę czekaliśmy od 11 kolejek – Sokół prowadził!!!

Do końca meczu Hutnik próbował walczyć, jednak nie był w stanie poważnie zagrozić ostródzianom W obydwu drużynach trenerzy dokonali sporo zmian, które jednak nie wpłynęły znacząco na obraz spotkania.

I w końcu zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego! Piłkarze Sokoła po raz pierwszy w tym sezonie II ligi mogli wznieść ręce w geście triumfu!. Pierwsze zwycięstwo stało się faktem, a ostródzianie mogą zapisać na swoim koncie 3 punkty.

Mimo, ze pierwsze skrzypce w ostródzkiej ‚orkiestrze” grał Sebastian Rugowski, jednak trzeba pochwalić cały zespół za konsekwetną, mądrą grę i nie załamanie się po pierwszej straconej bramce.

Oczywiście to zwycięstwo nie zmienia w jakiś znaczący sposób sytuacji Sokoła w tabeli, ale…. może nie wszystko stracone?!?

Sokół Ostróda – Hutnik Kraków 2:1

Bramki: Rugowski 43′, 54′ – Świątek’15

Żółte kartki:  Żyznowski (Sok) –  Zmorzyński, Wilczyński (Hut)

Sokół Ostróda: Staniszewski – Dzięcioł, Dymerski (Kurowski 46′), Klimek, Bondarenko, Żyznowski, Flak, Skórecki (Stępień 89′), Słupski (Sobolewski 79′), Michalski (Lias 62′), Rugowski.

Hutnik Kraków: Leszczyński – Bernal, Kędziora, Stawarczyk, Jaklik (Zawadzki 79′), Hafez (Kitliński 76′), Świątek, Drąg (Gajda 69′), Kieliś (Strasz 79′), Zmorzyński, Wilczyński (Chmiel 68′).

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *