JEDEN MODEL Z KLOCKÓW I 3 OPCJE ZABAWY!

LEGO® to marka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Duńska marka obecna na rynku od 90 lat jest znana na całym świecie. Chyba każdy, z różną intensywnością bawił się i układał klocki LEGO®. Albo z pasją robi to do tej pory. Marka LEGO® ma w swojej ofercie mnóstwo przeróżnych zestawów klocków. Dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla dzieci w każdym wieku, już od pierwszego roku życia oraz dla dorosłych. Firma LEGO® stanowi fenomen, który od lat przyciąga i bawi miliony fanów.

Zestawy LEGO® to nie tylko zwykła zabawa klockami

Z pozoru zwykła zabawa w budowanie z klocków LEGO® to coś więcej niż tylko miłe spędzenie wolnego czasu z dzieckiem.  Dla młodszych dzieci zabawę klockami można wykorzystać np. do nauki kolorów i pierwszej nauki liczenia. Podczas zabawy klockami starsze dzieci trenują swoją kreatywność, uczą się cierpliwości oraz przede wszystkim rozwijają swoją kreatywność tworząc swoje własne niesamowite modele. Układanie modeli według instrukcji rozwija także wyobraźnię przestrzenną i stanowi doskonały trening koncentracji. Tak trudnej do opanowania przez dzieci w dzisiejszym, przebodźcowanym świecie.  Ponadto układanie klocków korzystnie wpływa na trening małej motorki, czyli sprawności manualnych ręki oraz trenuje koordynację ręka-oko. Ponadto układanie wspólnego modelu w kilka osób rozwija bardzo ważną umiejętność jaką jest współpraca i praca w grupie. Tak więc niby z pozoru tylko przyjemna zabawa klockami ma ogromny wpływ na rozwój dziecka praktycznie w każdym wieku.

Zabawa z klockami LEGO® Creator nie ma końca

Z pośród wielu zestawów LEGO® na szczególną uwagę zasługują zestawy z serii LEGO® Creator 3 w 1. To doskonałe wykorzystanie klocków ze stworzonego zestawu do ułożenia aż trzech różnych modeli według załączonych instrukcji. Najczęściej są one połączone tematycznie. To świetna opcja dla dzieci, które uwielbiają budować z klocków według instrukcji i lubią tworzyć nowe modele. Czasami zdarza się, że dziecko, które raz ułoży dany model z klocków nie chce już się bawić danym zestawem. Dlatego zestawy LEGO® Creator 3 w 1 to doskonała opcja. Dziecko może zmieniać swoje modele wykorzystując klocki nie tylko jeden raz.

Seria LEGO® Creator 3 w 1 to zestawy dla dzieci w różnym wieku, o różnym poziomie trudności i wielu opcjach do wyboru. Są tutaj zestawy o mniejszej i większej ilości klocków. Dostosowane do różnych kategorii wiekowych. Niesamowite jest to, że z jednego zestawu klocków można stworzyć np. średniowieczny zamek, fragment miasteczka z targowiskiem i wieżę obronną atakowaną przez rycerzy. Z łatwością można tu także wybrać zestawy, które spodobają się dziewczynkom, np. Fantastyczne leśne stworzenia, z których można zbudować sowę z jeżykiem, wiewiórkę, lub jelonka z króliczkiem.

Seria LEGO® Cerator to bardziej kreatywne wykorzystanie zestawów i możliwość zabawy na różne sposoby. Oczywiście dzieci mogą tworzyć także własne modele, według swojego pomysłu. I tutaj ogranicza je tylko wyobraźnia. Bo z klockami LEGO® zabawa nigdy nie ma końca!

Seria LEGO® Creator dla starszych pasjonatów budowania

Firma LEGO® wprowadza coraz więcej zestawów klocków przeznaczonych dla starszych użytkowników. Ich poziom skomplikowania i szczegółowości modeli może stanowić ciekawe wyzwanie. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu także dla dorosłych. Seria LEGO® Creator udowadnia, że klocki są nie tylko dla dzieci. Ich zestawy specjalnie zaprojektowane dla dorosłych użytkowników mają znacznie inną stylistykę od serii przeznaczonych dla dzieci. Znajdziemy tu m. in. modele znanych budowli jak budynek starożytnego Koloseum czy np. kultowego buta Adidas z serii Superstar , którego należy zbudować oczywiście z klocków LEGO®. Składanie modeli z klocków LEGO® to doskonały sposób na odprężenie i relaks po stresującym dniu w pracy. A satysfakcja ze złożonego modelu daje bezcenne emocje. Wspólne układanie modeli dla dorosłych to także świetny pomysł na spotkanie z przyjaciółmi. Zestawy LEGO® Creator to także dobry pomysł na prezent dla pasjonata klocków LEGO® i nie tylko. W końcu każdy czasami lubi poczuć się jak dziecko i poukładać klocki znane od dziecka.

Zestawy LEGO® Creator przeznaczone dla dorosłych mogą stanowić również ciekawy i oryginalny element wystroju wnętrza. Z pewnością przyciągnie on uwagę niejednego gościa w naszym domu.  W serii LEGO® Creator można znaleźć np. Modele kwiatów. Taki bukiet z klocków LEGO®, doniczka ze strelicją lub orchidea z klocków LEGO® będzie nietuzinkowym dodatkiem w każdym wnętrzu, który oczywiście należy zbudować wcześniej samemu.

Oryginalne zestawy LEGO® Creator dla dorosłych to także  modele kultowych samochodów, takich jak Fiat 500, Mustang czy Porche 911. Takie modele to gratka dla pasjonatów klocków i fanów motoryzacji. Takie modele mogą być elementem ich kolekcji. A składanie takich modeli z pewnością przyniesie dużo satysfakcji.

Dlatego nie ważne, czy jesteś dorosły, czy jesteś dzieckiem – układanie klocków LEGO® to zawsze świetna frajda. I z pewnością jest to jedna z tych aktywności, które z powodzeniem łączy pokolenia. Bez względu na to, co na co dzień ich dzieli.

artykuł sponsorowany

Post Author: redakcja

1 thought on “JEDEN MODEL Z KLOCKÓW I 3 OPCJE ZABAWY!

    Roksana

    (29 czerwca 2023 - 17:48)

    Mój synek na dzień dziecka dostał akurat dwa zestawy klocków alleblox i też są super! Sama lubię to układanie, bo to niesamowicie relaksuje! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *