INTERNET ŚWIATŁOWODOWY – JAK PRZEBIEGA ZMIANA OPERATORA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH?

Dostęp do internetu światłowodowego może mieć praktycznie każdy. Warunkiem korzystania z superszybkiego połączenia sieciowego w domach i firmach jest podłączenie infrastruktury światłowodowej przez operatora hurtowego. To dobry sposób, aby zyskać dostęp do ofert co najmniej kilku dostawców internetu w swojej lokalizacji. W takiej sytuacji zmiana dotychczasowego operatora usług telekomunikacyjnych jest jak najbardziej możliwa.

Jak podłączyć internet światłowodowy w domu lub w firmie?

Procedury związane z podłączeniem internetu światłowodowego do domu lub budynku firmowego są wyjątkowo proste. Na początek warto sprawdzić zasięg dostępności infrastruktury światłowodowej. Można to zrobić na stronie operatora hurtowego NEXERA pod adresem https://www.nexera.pl/pl/business/cooperation. Wystarczy wpisać swój adres w wirtualnej mapie, aby dowiedzieć się, jacy operatorzy światłowodu są dostępni w wybranej lokalizacji.

Po weryfikacji dostępności ofert operatorów telekomunikacyjnych można dopytać o konkretne warunki podłączenia instalacji światłowodowej. Operator detaliczny kontaktuje się już bezpośrednio z klientem w celu umówienia daty podłączenia do sieci.

Zmiana dostawcy usług telekomunikacyjnych jest wyjątkowo prosta. NEXERA gwarantuje brak dyskryminacji dostawców w kwestii dostępu do stworzonej infrastruktury światłowodowej. Wystarczy skontaktować się z dowolnym operatorem, zweryfikować umowę z aktualnym dostawcą i przenieść usługi do nowego detalisty.

Operator hurtowy a detaliczny – na czym polega różnica?

Zadaniem operatora hurtowego jest budowa sieci światłowodowej w wybranych lokalizacjach i udostępnianie jej dla wszystkich zainteresowanych podmiotów. Głównym zadaniem w tym przypadku jest budowa ogólnodostępnej infrastruktury składającej się z linii światłowodowych.

NEXERA nie ogranicza w żaden sposób dostępu do zbudowanej sieci. Każdy dostawca detaliczny może wykorzystać światłowody do świadczenia usług telekomunikacyjnych i dostarczać internet do domów, szkół i firm w wybranych lokalizacjach.

Dostawcy zewnętrzni, czyli operatorzy detaliczni mogą oferować dostęp do superszybkiego internetu po podpisaniu umowy z NEXERĄ. Wybór światłowodów nie oznacza konieczności korzystania z usług tylko jednego dostawcy internetu. Każdy klient prywatny i biznesowy ma pełną dowolność w tej kwestii. Ogromna swoboda wyboru to największy atut nowoczesnych sieci światłowodowych udostępnianych przez operatora hurtowego NEXERA.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *