INFORMACJA MIASTA OSTRÓDA W SPRAWIE FESTIWALU DISCO POLO – „NIEREALNE WARUNKI WSPÓŁPRACY”

Od dwóch dni informujemy Was o losach tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda 2022.

Były doniesienia z portalu: Disco-polo.info: FESTIWAL DISCO POLO NIE ODBĘDZIE SIĘ W TYM ROKU W OSTRÓDZIE – INFORMUJE PORTAL DISCO-POLO.INFO

a dzień później komunikat organizatora Festiwalu firmy World Media: OŚWIADCZENIE ORGANIZATORA FESTIWALU DISCO POLO W OSTRÓDZIE – IMPREZY NIE BĘDZIE!

 

Dziś swoje stanowisko przedstawiło Miasto Ostróda. Czytamy:

Szanowni mieszkańcy Ostródy,

ze zdumieniem przyjęliśmy wiadomość przekazaną opinii publicznej przez World Media – głównego organizatora Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej. Decyzja ta zapadła w trakcie rozmów i negocjacji prowadzonych od kilku tygodni między Urzędem Miejskim w Ostródzie a ww. podmiotem.

Treść oświadczenia World Media wymaga stanowczej reakcji i słów sprecyzowania, gdyż komunikat ów pokazuje jedynie punkt widzenia prezentowany przez jedną ze stron, pomijając czynniki i okoliczności wpływające na stanowisko Urzędu Miejskiego w Ostródzie.

Przypomnijmy, że na początku roku – decyzją Rady Miejskiej w Ostródzie – budżet promocyjny Ostródy zmniejszono o kwotę 200 tysięcy złotych, w konsekwencji czego na wszystkie działania promocyjne samorząd pozostał z jednym z najniższych w historii budżetów w kwocie ok. 260 tys. zł.  Tak niskiego budżetu na promocję miasta Ostróda nie miała od wielu lat.

Dotychczasowa współpraca z World Media koncentrowała się na organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej oraz – w minionym roku – Ostróda Disco Stage. Każdorazowo miasto czynnie wspierało organizację tych wydarzeń a także brało na siebie ciężar finansowy imprez. Kwoty wsparcia z reguły nie przekraczały wartości 200-250 tys. zł – w przypadku OFMT oraz 130 tys. zł. w przypadku Ostróda Disco Stage.

Wobec zmiany formuły wydarzenia poprzez jego organizację w amfiteatrze miasto od samego początku deklarowało i deklaruje swoją pomoc oraz partycypację finansową mimo mniejszego niż zwykle udziału publiczności. Organizatorzy jednak postawili w roku bieżącym wyjątkowo zaporowe i nierealne warunki współpracy oczekując ponad pół miliona złotych wsparcia na organizację wydarzenia ( kwota wsparcia + koszt wynajmu amfiteatru z infrastrukturą techniczną), a więc kwotę dwukrotnie przekraczającą cały budżet promocyjny miasta. Tak olbrzymia kwota, przekraczająca dotychczasowy próg wsparcia niemal trzykrotnie, w dodatku przy znacznie mniejszym ekwiwalencie promocyjnym i turystycznym dla miasta (maksymalnie 2500 uczestników wobec kilkunastu tysięcy w ubiegłych edycjach) od początku była nie do zaakceptowania przez władze miasta. Mimo tak horrendalnej podwyżki oczekiwań finansowych miasto podjęło kilka prób rozmów i negocjacji dążąc do pozytywnego zakończenia sprawy i porozumienia z Organizatorem. O ostatecznej decyzji Organizatora miasto dowiedziało się niestety z mediów, zamiast w trakcie rozmów – taka praktyka niestety nie służy budowaniu dobrego klimatu wokół Festiwalu.

Władze miasta deklarują gotowość wznowienia rozmów i wspólnej organizacji wydarzenia. W przypadku braku rozstrzygnięcia sprawy samorząd będzie szukał alternatywnych rozwiązań. Jesteśmy przygotowani, by podjąć się organizacji Festiwalu o zbliżonym profilu i dla tego samego targetu widzów w przypadku braku wznowienia rozmów z World Media.

O wszelkich zmianach i decyzjach będziemy informować na bieżąco.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *