GMINA OSTRÓDA: V GMINNY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

„Świat na tak, świat na tak. Zmieniaj świat na tak! Serca nie miej ze skały, Bądź jak ośmiu wspaniałych!”. – Tymi słowami, śpiewająco, zakończyła się 5 grudnia pierwsza część V Gminnych Obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zorganizowana przez Gminę Ostróda we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie.

Przyprószeni śniegiem, w mikołajkowym klimacie, bo przecież kto inny jak nie św. Mikołaj idealnie wpisuje się w ideę wolontariatu, świętowali wolontariusze Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, działający w szkołach z terenu Gminy Ostróda oraz ich opiekunowie, przedstawiciele lokalnych władz i zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez wolontariuszy i opiekunów ze szkoły w Lipowie.
Podczas spotkania Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau oraz Kierownik Referatu Oświaty Ewa Malinowska wręczyli dyrektorom szkół, szkolnym koordynatorom wolontariatu oraz samym wolontariuszom podziękowania za aktywną pracę, chęć pomagania w każdej sytuacji, niezwykłą wrażliwość i empatię.
Za szerzenie wspaniałej idei wolontariatu podziękowała również wolontariuszom, w liście, Pani Jolanta Dakowska, Warmińsko-Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu. Wyrazy uznania za działalność wolontariuszy w ostródzkiej gminie wyraziła też Pani Joanna Fabisiak Prezes Fundacji „Świat na Tak”.
Dwie placówki oświatowe na gali otrzymały certyfikat Szkoła Przyjazna Wolontariatowi są to Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Gratulujemy!!!
Druga część obchodów to integracja wolontariuszy z terenu całej gminy oraz słodki poczęstunek. Wspólnie spędzony czas zaowocował pogłębieniem współpracy pomiędzy szkolnymi kołami wolontariatu oraz nowymi znajomościami. Niezmiernie nas cieszy,
że tak wielu młodych ludzi ” JEST NA TAK”.
Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *