GMINA OSTRÓDA: GMINNE PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE NA RAZIE ZAMKNIĘTE

Przedszkola i oddziały przedszkolne, których organem prowadzącym jest Gmina Ostróda pozostaną na razie zamknięte. Pierwszy mozliwy termin ich otwarcia to 24 maja.

W kolejnym etapie znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa rząd  umożliwił otwarcie od 6 maja 2020 r. żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Ostateczną decyzje w tej sprawie pozostawił jednak  samorządom, podkreślając, że zasady  funkcjonowania  ww. placówek muszą spełniać wytyczne Ministerstwa Zdrowia, Generalnego Inspektora Sanitarnego  oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Po dokonaniu analizy rządowych zaleceń i wytycznych, uwzględniając aspekty sanitarne oraz   organizacyjne Wójt Gminy Ostróda uznał, że na dzień dzisiejszy placówki nie są w stanie spełnić ww. wymogów. Ewentualne ponowne uruchomienie  przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina  Ostróda, możliwe będzie najwcześniej od dnia 24 maja 2020 r. po dokonaniu ponownej diagnozy i analizy.

Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *