GMINA MORĄG: OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY – MIAŁ 2,5 PROMILA

Czujnością i odpowiedzialnością wykazały się osoby, które udaremniły jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. 63-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (24.07.2019) na terenie gminy Morąg. Oficer dyżurny około godziny 14:00 przyjął zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zgłoszonej interwencji, natychmiast pojechali policjanci, którzy zastali nietrzeźwego kierującego oraz kobietę i mężczyznę, którzy udaremnili 63-latkowi dalszą jazdę.

Dzięki ich postawie być może nie doszło do żadnego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Zatrzymany 63-latek był kompletnie pijany. Badanie wskazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

63-latek trafił do policyjnej celi. Następnego dnia jak wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Teraz za swoje zachowanie, mężczyzna odpowie przed sądem.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *