GM. ŁUKTA: 6 SAMOCHODÓW I KOPARKA SPŁONĘŁO W POŻARZE W KOMOROWIE. PODPALENIE?

Dziś w środę 17 marca kwadrans przed piątą rano jednostki straży pożarnej dostały wezwanie do pożaru samochodów w miejscowości Komorowo w Gminie Łukta. Jeden pojazd został skradziony z posesji.

Jak poinformował nas st.kpt. Grzegorz Rożański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, na miejsce udały się zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu oraz z jednostek włączonych do Krajowy Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – OSP Łukta i OSP Florczaki.

Na placu parkingowo-magazynowym w Komorowie pożarem objęte były samochody m. in. dwie lawety – na jednej z nich załadowana była mini koparka, oraz samochody dostawcze. W sumie paliło się 6 samochodów i koparka. Przybyli na miejsce strażacy podali 2 prądy wody i prąd piany gaśniczej.

Akcja gaśnicza trwała blisko 2 godziny. Wstępnie straty oszacowano na około 100 tysięcy złotych.

Jak się okazało jeden pojazd został skradziony z posesji.

Przyczyny pożaru ustali teraz policja z pomocą biegłego z zakresu pożarnictwa, jednak istnieją podejrzenia, że było to podpalenie.

Jak poinformowała nas mł. asp. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie prowadzone jest postępowanie w kierunku kradzieży pojazdu i uszkodzenia pozostałych sześciu oraz koparki.

Foto: OSP Łukta

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *