policja

GM. MIŁOMŁYN: KIEROWAŁ POD WPŁYWEM – RZUCIŁ KRAWĘŻNIKIEM W AUTO ZGŁASZAJĄCEGO

W środę 19 lipca doszło do zatrzymania kierującego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za nietrzeźwym kierowcą udała się osoba postronna, która przebywając na terenie jednej ze stacji paliw w gminie Miłomłyn, wyczuła od mężczyzny alkohol.

W środę 19 lipca oficer dyżurny uzyskał informację od osoby przebywającej na jednej ze stacji paliw w gminie Miłomłyn, że mężczyzna kierujący osobowym peugeotem, znajduje się pod działaniem alkoholu. Zgłaszający wyczuł zapach alkoholu, podczas gdy ten mężczyzna dokonywał zakupów w sklepie na stacji.

Po opuszczeniu terenu stacji, zgłaszający zauważył jak mężczyzna ten wsiadł za kierownicę osobowego peugeota. Nie zwlekając, poinformował policję i udał się za kierującym peugeotem, nie tracąc go z pola widzenia. Mężczyzna za którym jechał nagle zatrzymał swój pojazd i z niego wysiadł. Następnie chwycił betonowy fragment krawężnika i rzucił nim w przednią szybę czołową samochodu zgłaszającego. Na miejsce tego zdarzenia przyjechał patrol policji i wylegitymował mężczyznę.

Policjanci ustalili, że 37 letni kierujący peugeotem, posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze przeprowadzili również badanie stanu trzeźwości. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Badanie wykazało obecność ponad 2 promila tej substancji w jego organizmie. Prócz konsekwencji prawnych za jazdę pomimo orzeczenia przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, po złożeniu stosownego zawiadomienia przez zgłaszającego usłyszy zarzut uszkodzenia mienia.

 

Dzięki czujności świadka, nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z dróg.

Apelujemy o reagowanie na kierowców będących pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy na kontynuacje jazdy. Zadzwońmy pod numer alarmowy 112 – policjanci sprawdzają każdy taki sygnał. Zadbajmy wspólnie o nasze wspólne bezpieczeństwo !

(pś) KPP Ostróda

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *