FRANCUSKIE AUXONNE MIASTEM PARTNERSKIM OSTRÓDY

Francuskie Auxonne jest kolejnym miastem zagranicznym, z którym samorząd Ostródy nawiązał oficjalne, partnerskie relacje. To czwarte, po niemieckim Osterode am Harz, litewskim Taurage i jamajskim Ocho Rios, miasto partnerskie Ostródy.

W dniach 14-18 kwietnia br. we Francji gościła wizyta delegacji z Ostródy, w skład której weszli: Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ostródzie Mirosław Godlewski oraz dyrektorzy i pracownicy miejskich instytucji i podmiotów.

W ramach wizyty delegacja z Ostródy wzięła udział m.in. w:
– spotkaniach z lokalnymi samorządowcami, w tym z Burmistrzem Auxonne Jacqesem-Francoisem Coiquil,
– spotkaniach z przedstawicielami lokalnych jednostek samorządowych,
– biwaku wojsk napoleońskich,
– paradzie rekonstruktorów historycznych,
– wizytacji obiektów w porcie Saint Jean de Losne.

W ramach wizyty we Francji odbyły się rozmowy partnerskie o strategicznych kierunkach otwierającej się współpracy. Poruszono kwestie związane przede wszystkim z kulturą, ekonomią, edukacją i sportem.
Partnerstwo z Auxonne to echa współpracy jakie Muzeum w Ostródzie i Urząd Miejski nawiązały ze Stowarzyszeniem Miast Cesarskich integrujących środowiska i miasta związane historycznie z postacią Napoleona. Ostróda jako jedyne miasto spoza Francji znalazła się w tym gronie, co niesie za sobą wyjątkowy i duży potencjał turystyczno-rozwojowy.
Na początku lipca br. zaplanowana jest rewizyta delegacji francuskiego Partnera, o czym będziemy informować na bieżąco.
Źródło: Miasto Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *