FERIE W MUNDURZE – SZKOLENIE PODSTAWOWE WOT. ZAMIAST 16 DNI – TYLKO 14!!

W przyszłym miesiącu rozpoczną się „Ferie w mundurze”. Wojska Obrony Terytorialnej zachęcają studentów, uczniów do służby w WOT. Ochotnicy nauczą się między innymi obsługi broni oraz technik ratowniczych. Po szkoleniu będą pełnoprawnymi terytorialsami.
Poprzez „Ferie w mundurze” 4.Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej  zaprasza chętnych do wstąpienia w jej szeregi. Oferta skierowana jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów i studentów.  W związku ze zmianą terminu przewidzianych na 2021r. ferii zimowych, które trwać mają na terenie całego kraju od dnia 4 stycznia 2021r. do dnia 17 stycznia 2021r. zmienił się też termin na stałe wpisanego już w kalendarz szkolenia podstawowego.

„Jest to szkolenie skierowane dla osób, które nie mogą być tym żołnierzem kolokwialnie mówiąc na pełny etat, ale chcą mieć swoje zaangażowanie, mieć swój wpływ i pomagać lokalnej społeczności, a przede wszystkim chcą zostać żołnierzem Rzeczypospolitej” – Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4.W-MBOT

W związku z pandemią podczas zapisów obowiązuje reżim sanitarny. Do właściwej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień chętni mogą zgłaszać się osobiście bądź zdalnie – wypełniając deklarację na stronie www.zostanzolnierzem.pl lub korzystając z platformy e-PUAP. Zapisy prowadzi też Mobilny Zespół Rekrutacyjny, a na jego czele por. Robert Biliński, tel: 727-018-989.

Ci, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe. Przyszli wojskowi wezmą udział w zajęciach z ratownictwa, taktyki ogólnej, łączności i topografii. Przejdą także szkolenie strzeleckie i poznają zasady przetrwania w trudnych zimowych warunkach.

Paulina Kucińska
Rzecznik Prasowy 4.W-MBOT

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *