EKOLOGICZNE WARSZTATY WIELKANOCNE W EKONOMIKU

12 kwietnia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, młodzież ZSZ im. S. Petöfi wzięła udział w eko- warsztatach. Hasłem przewodnim spotkania stały się słowa Benjamina Franklina: „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” 

 

Warsztaty tematyczne to idealna okazja, aby pokazać uczniom, jak w łatwy sposób przygotować ciekawe, świąteczne dekoracje z materiałów naturalnych, czyli z tego co jest dostępne w ogrodzie, na łące, w lesie, a także recyklingowych opakowań z domowego zacisza.

Celem warsztatów było kształtowanie postaw ekologicznych, wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkole, rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne, promowanie wśród młodzieży idei wtórnego wykorzystywania odpadów oraz  rozwijanie wyobraźni i kreatywności twórczej.

Po zakończonych zajęciach, uczniowie nie kryli zadowolenia  z wykonanych  przez siebie dekoracji. Wbrew pozorom, ozdoby przygotowane ze zużytych butelek, puszek, czy słoików dobrze prezentują się w każdym wnętrzu, a dodatkowo mogą stanowić pomysłowy  prezent dla bliskiej osoby.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *