DZIEŃ FLAGI – BIAŁO-CZERWONA DUMNIE POWIEWAŁA W DOMACH ŻOŁNIERZY WOT Z WARMII I MAZUR

Wczoraj 2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Ideą tego święta jest krzewienie polskiej historii, propagowanie tożsamości oraz symboli narodowych.

Biało-czerwona jest z Polakami w chwilach radości i smutku. Widziała narodziny Niepodległej, Cud nad Wisłą, Powstanie Warszawskie i Grudzień 70. Była malowana na samolotach w czasie Bitwy o Anglię, dumnie powiewała nad Monte Cassino. Wielu oddało za nią życie…
Flaga Polski przypomina mi o naszej historii, walkach które musieliśmy stoczyć, by żyć w wolnym i niepodległym kraju, wielkich rodakach których prace i starania wpływały na rozwój wydarzeń na całym świecie. Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami i każdego dnia starać się budować lepszą przyszłość naszego narodu.  – mówi kpr. Rafał Potrac z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.
Dwa kolory znajdujące się na fladze przypominają Polakom chwile podniosłe, uroczyste, związane z sukcesem i zwycięstwem, ale także wydarzenia odciskające krwawe piętno na kartach polskiej historii. Drugi dzień maja jest świętem dumy i honoru dla każdego polskiego patrioty. Pamiętajmy o narodowych barwach każdego dnia. – stwierdził szer. Szymon Nowakowski z 43blp w Braniewie.
Biało-czerwona powiewała dziś dumnie w domach żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, symbolizując narodową jedność i tożsamość. Pod tymi barwami walczyły, ginęły i zwyciężały pokolenia Polaków.
Traktujmy nasze symbole narodowe z szacunkiem i godnością. Uczmy tego kolejne pokolenia, bo jak pisał Jan Zamoyski „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.”
ppor. Anna Szczepańska
Przewodnicząca Zespołu ds. Kombatantów 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *