DZIĘKI POLI WYGONOWSKIEJ Z OSTRÓDY POLKI ZAGRAJĄ W TURNIEJU FINAŁOWYM MISTRZOSTW EUROPY

W szwedzkiej Karlskronie zakończył się w niedzielę 3 lutego turniej eliminacyjny kadetek (U16) Tennis Europe Winter Cup by Head. Są to Tenisowe Halowe Drużynowe Mistrzostwa Europy.

Polki, a wśród nich mieszkająca w Ostródzie Pola Wygonowska (UKS RP Sport Bartąg), po dwóch zwycięstwach nad: Slowacja 2:1 i Norwegia 3:0 zapewniły sobie awans do turnieju finałowego. Grając bez Poli nasze reprezentatki przegrały mecz o 1 miejsce z Holandią 1:2.

Zwycięstwo nad Słowacją bardzo cenne, biorąc pod uwagę wysoki poziom tenisa u naszych południowych sąsiadów. Zaczęło się nieszczególnie od porażki Rozalii Gruszczyńskiej, ale w drugim singli Pola Wygonowska bardzo pewnie w ciągu 80 minut pokonała Radkę Zelnickovą 6:3 6:2. W decydującym pojedynku debel: Gruszczyńsja/Wygonowska wygrał ze słowacka parą: 6:4 7:5. Tym samym Polki awansowały do czwórki, a w półfinale zmierzyły się z Norweżkami. Ewentualne zwycięstwo zapewniało udział w finałowej imprezie Mistrzostw Europy.

I nasze życzenia się spełniły. Norweżki były znacznie mniej wymagajacymi przeciwniczkami. Polska Wygonowska i Rozalia Gruszczyńska wygrały pojedynki singlowe zdecydowanie (w sumie trzy stracone gemy) i zapewniły sobie awans do turnieju finałowego.

W deblu ostródzianka już nie wystąpiła. W ostatnich miesiącach leczyła kontuzję i nie jest jeszcze do końca w pełni sił. Pauzowała także w ostatnim spotkaniu. W niedzielę grając bez Poli Wygonowskiej Polska przegrała z Holandia 1:2.

Ćwierćfinały (piątek 1 lutego)

Czechy – wolny los

Holandia – Szwecja 2:1

Norwegia – Estonia 2:1

Polska – Słowacja 2:1

Rozalia Gruszczyńska – Bianca Beluhova 7:6(5) 3:6 3:6

Pola Wygonowska – Radka Zelnickova 6:3 6:2

Rozalia Gruszczyńska/Pola Wygonowska – Bianca Beluhova/Radka Zelnickova 6:4 7:5

Półfinały (sobota (2 lutego)

Czechy – Holandia 1:2

Polska – Norwegia 3:0

Rozalia Gruszczyńska – Kristin Bekken 6:1 6:0

Pola Wygonowska – Milica Mitrovic 6:1 6:1

Rozalia Gruszczyńska/Amelia Kopel – Kristin Bekken/Milica Mitrovic 6:2 6:4

Źródło: WAMA SPORT

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *