DWOJE DZIECI ZATRUŁO SIĘ TLENKIEM WĘGLA PRZY UL. KOŚCIUSZKI W OSTRÓDZIE

Niestety czad kolejny raz pokazał swe oblicze. W czwartek 5 grudnia strażacy z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej zostali wezwani do mieszkania przy ulicy Kościuszki w Ostródzie.

Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP, wynikało, że około godziny 23:00 ojciec zaniepokoił się stanem zdrowia synów. Chłopcy w wieku 6 i 9 lat mieli złe samopoczucie i wymiotowali. Ponadto chwilę wcześniej uruchomił się alarm w czujce tlenku węgla.

Strażacy sprawdzili urządzeniem pomiarowym powietrze w mieszkaniu. Tak jak podejrzewali, pomimo wietrzenia mieszkania przez właściciela, urządzenie wykazało, że w powietrzu obecny był tlenek węgla. Chłopcy z uwagi na objawy zatrucia zostali zabrani do szpitala przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Kolejne pomiary wykonane przez strażaków, wskazały, że tlenek węgla ulatniał się z piecyka gazowego.

Na szczęście w mieszkaniu zainstalowana była czujka tlenku węgla, która alarmem wzbudziła niepokój mężczyzny. Pora nocna i brak takiego urządzenia mógłby zakończyć się tragicznie. Pamiętajmy, czad jest gazem, bezwonnym i bezbarwnym, którego człowiek swoimi zmysłami nie jest w stanie wyczuć.

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: archiwum KP PSP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *