DWA MEDALE FILIPA CHEŁCHOWSKIEGO W OTWARTYCH MISTRZOSTWACH ANGLII!

W sobotę 13 kwietnia w Birmingham odbyły się Otwarte Mistrzostwa Anglii NAGA w Graplingu i Brazylijskim Jiu Jitsu. Jak zdążył już nas do tego przyzwyczaić, bardzo dobrze spisał się Filip Chełchowski, który przywiózł z zawodów 2 medale.

Filip zaprezentował się bardzo dobrze, choć nie wszystko poszło po myśli zawodnika. Jako, że postanowiono powalczyć o najwyższe cele, tym razem zdecydowano się na kategorie expert.

Najpierw w Graplingu wszystko szło dobrze aż do półfinału. Tutaj Filip został zdyskwalifikowany i ostatecznie zajął 3 miejsce, zdobywając brąz.

Lepiej poszło młodemu zawodnikowi w Brazylijskim Jiu Jitsu. Po pięknych walkach zakończonych przed czasem dotarł aż do finału. Tutaj niestety kontrowersyjna decyzja sędziego, który przerwał walkę, mimo, iż nie było ku temu podstaw.  Gdy tylko przeciwnik złapał rękę Filipa, mimo, iż do wykonania techniki kończącej brakowało jeszcze dużo, sędzia postanowił zakończyć pojedynek. Ręka Filipa była zgięta i natychmiast została wyrwana, niestety arbiter pośpieszył się z decyzją i na nic zdały się protesty obozu Filipa. Mimo to srebrny medal jest wielkim osiągnięciem zawodnika.

Gratulujemy!

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *