DUŻY POŻAR SKŁADOWISKA ODPADÓW NA UL. PRZEMYSŁOWEJ W OSTRÓDZIE (VIDEO+FOTO)

Dziś, w niedzielę 15 maja, doszło do dużego pożaru składowiska odpadów na ul. Przemysłowej w Ostródzie. Strażacy wciąż pracują na miejscu zdarzenia.

Około godziny 3 w nocy strażacy zostali poinformowani przez przejeżdżającego drogą S7 kierowcę, że coś w okolicy ul. Przemysłowej najprawdopodobniej się pali. Gdy na miejscu pojawili się strażacy stwierdzili, że w sortowni odpadów na ul. Przemysłowej palą się boksy z odpadami, głównie z tworzywami sztucznymi, z których część była posortowana. Każdy z 3 boksów miał wymiary 15 na 10 metrów. W jednym boksie pożar był bardzo rozwinięty, a dwa inne zaczynały się palić.

Jak poinformował nas st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, do tzrech palących się boksów przylegały 2 mniejsze. Strażacy podali pierwsze prądy wody, by powstrzymać przeniesienie się pożaru na pozostałe boksy. Obok zaparkowane były też samochody ciężarowe, które udało się strażakom uruchomić i odjechać w bezpieczne miejsce.

Działania były złożone, na samym początku były duże problemy z wodą do celów gaśniczych z powodu niewydolnych hydrantów. Stworzono bufor wodny – 2 zbiorniki na wodę, każdy o pojemności 12 tys. litrów zostały przywiezione z OSP Miłomłyn i OSP Bynowo. Zorganizowano też system dowożenia wody z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostródzie i ul. Olsztyńskiej.

Pożar udało się powstrzymać przed rozprzestrzenieniem. Aktualnie trwa żmudna praca przy pomocy ładowarki, polegająca na przerzucaniu śmieci i dogaszaniu pożaru. – informuje st. kpt. Grzegorz Różański

Obecnie na miejscu pracuje 10 zastępów strażaków – 2 z JRG i 8 z okolicznych OSP. Działania mogą potrwać nawet do pory obiadowej.

Foto: st. kpt. Grzegorz Różański, PB, video: PB

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *