DRUHOWIE Z OSP UDZIELILI POMOCY POSZKODOWANYM W WYPADKU POD OSTRÓDĄ PRZED PRZYBYCIEM SŁUŻB

19 maja druhowie Damian Muzyka i Paweł Nowakowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienicach – gm. Iława podróżowali do Olsztyna. Na tym samym odcinku drogi jechał również członek honorowy OSP Brzydowo Arkadiusz Kędzierski. Na przedmieściach Ostródy mężczyźni byli świadkami wypadku drogowego.

Doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku wypadku kierująca osobówką kobieta została uwięziona w pojeździe. Druhowie bez wahania zatrzymali się i pośpieszyli z pomocą.

Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili gaśnicami pożar komory silnika rozbitego auta, a następnie rozpoczęli udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Zapewnili kobiecie wsparcie psychiczne do momentu przybycia strażaków z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, którzy kontynuowali udzielanie pomocy.

Taka postawa jest godna naśladowania i zasługuje na wyróżnienie, dlatego 30 czerwca w Iławie st. kpt. Rafał Napiórkowski – ostródzki Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wraz z bryg. Piotrem Wlazłowskim Komendantem Powiatowym PSP w Iławie oraz Wójtem Gminy Iława Krzysztofem Hermacińskim złożyli podziękowania w imieniu ostródzkich i iławskich strażaków, oraz społeczeństwa lokalnego za postawę godną naśladowania i przekazali okolicznościowe wyróżnienia.

opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: Urząd Gminy Iława

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *