CZY WYŻSZE KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZEJDĄ NA ZDALNE NAUCZANIE?

Dziś, w środę, 21 października, wystąpił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki podczas którego przedstawił on strategię rządu do walki z epidemią koronawirusa.

Premier poinformował, że aktualnie ok. 60 % łóżek dla chorych na COVID – 19 jest zajętych. Najprawdopodobniej jutro zostanie także podjęta decyzja o zdalnym nauczaniu dla wyższych klas szkoły podstawowej.

Mamy obecnie do czynienia z drugą falą epidemii, ale być może grozi nam też trzecia fala, bo jesteśmy zależni od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo lub szczepionka na koronawirusa – mówił dziś w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki wśród najważniejszych zasad walki z epidemią koronawirusa wymienił utrzymywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i wentylowanie pomieszczeń. Ocenił, że na tle innych dużych krajów europejskich strategia polskiego rządu okazuje się „skuteczna” i – jak dodał – ta strategia będzie utrzymana.

„Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem – z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19” – powiedział szef rządu.

„Nasza strategia i zasada to przede wszystkim tak budować życie społeczne i gospodarcze, żeby móc uczyć się, pracować, żyć, nie zamykać gospodarki i jednocześnie przecinać ten pas transmisyjny COVID-19” – dodał Morawiecki.

red.,(PAP)

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *