CZY MOŻNA WNIEŚĆ DO MIESZKANIA 4-METROWY SŁUP REKLAMOWY? MOŻNA, JEŚLI CHCE SIĘ ZAROBIĆ…

Czy można wnieść do mieszkania 4 metrowy słup reklamowy? Okazuje się, że tak. Na taki pomysł wpadło dwóch elblążan, którzy swój pomysł zamienili w czyn. 

Cała sytuacja to ciąg zdarzeń, który to autorzy powieści określają jako bardziej pechowy dla samych bohaterów a i tu należałoby użyć cudzysłowu.

Dwaj mężczyźni z poniedziałku na wtorek (13/14.09.2021r.) włamali się na teren jednej z elbląskich firm i wynieśli stamtąd aluminiowe słupy reklamowe. Żeby nie wzbudzać podejrzeń i zainteresowania sąsiadów postanowili przepiłować je… w mieszkaniu.

Wciągnęli więc owe słupy przez okno do wnętrza budynku, a że było to 2 piętro to zajęło im to trochę czasu i trudu. Gdy w mieszkaniu był już komplet zaczęli je piłować brzeszczotem. Praca nie szła szybko i umęczyli się przy tym wielce.

Gdy przepiłowali 2 z 6 ukradzionych słupów, do mieszkania zapukali… policjanci kryminalni. Ci typowali wcześniej owych mężczyzn do innych jeszcze włamań na terenie Elbląga i postanowili rano złożyć im wizytę. Z mieszkania policjanci odzyskali cztery niepopiłowane elementy oraz te już mniejsze, a także dwa skradzione laptopy.

Zarówno 35-letni mężczyzna jak i jego 47-letni kolega usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Młodszy 12 starszy 3. Teraz obaj staną przed sądem. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *