CZY FONTANNY W OSTRÓDZIE BĘDĄ DZIAŁAŁY TEGO LATA?

Rok 2020 minął nam wszystkim pod znakiem pandemii. Z tego powodu w życie zdecydowanej większości ludzi wkroczyły ograniczenia. Dotknęły one także miasta, w których nie wszystko działało tak jak zawsze. Tak samo było i w Ostródzie, gdzie np. nie w sezonie letnim nie zostały uruchomione fontanny będące na pewno ozdobą i atrakcją tego miasta. W tym roku wysłaliśmy pytanie do Urzędu Miejskiego w Ostródzie o to, czy w tym roku planowane jest uruchomienie fontann w Ostródzie, jeśli tak to których i w jakim terminie? A jeśli nie to jakie są tego powody?

Jak odpowiedział nam rzecznik prasowy Mateusz Wawrzyniak:

W ostatnim czasie władze miasta wystąpiły do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z prośbą o wydanie opinii dotyczącej uruchomienia fontann w aktualnej sytuacji epidemiologicznej, po jej uzyskaniu podjęte zostaną decyzje w tej sprawie.

A to oznacza, że na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, czy tego lata będziemy mogli ochłodzić się obok fontanny Rybaka na Skwerze im. Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz albo czy ptaki będą mogły napić się wody z fontanny na Pl. Tysiąclecia.

A Wy jak uważacie czy działające fontanny są potrzebne w naszym mieście? Brakuje ich Wam?

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *