CZOŁOWE ZDERZENIE AMBULANSU Z OSOBÓWKĄ NA DRODZE RYCHNOWO – OLSZTYNEK! JEDNA OSOBA W SZPITALU!

Kilka minut po godzinie dwunastej 30 listopada doszło do czołowego zderzenia karetki  pogotowia ratunkowego z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej Rychnowo – Olsztynek.

Do akcji ratowniczej z ostródzkiej JRG wyjechał samochody: ratowniczo-gaśniczy i rozpoznawczo ratowniczy. Dyspozycję wyjazdu otrzymała również jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierzwałdzie.

Na miejscu wypadku strażacy zastali rozbity samochód osobowy, który był w rowie. W pojeździe znajdowała się kierująca nim kobieta, która uskarżała się na bóle kręgosłupa. Strażacy wspólnie z ratownikami Państwowego Ratownictwa Medycznego, na noszach ortopedycznych przetransportowali do ambulansu poszkodowaną. Kobieta została zabrana do szpitala.

Po przeciwległej stronie jezdni w rowie znajdował się transportowa karetka pogotowia ratunkowego, którą podróżowali ratownicy medyczni bez pacjenta. Nie wymagali pomocy medycznej. Strażacy ponadto zabezpieczyli pojazdy pod względem pożarowym. Droga powiatowa na tym odcinku była zablokowana około 40 minut.

opracowanie/zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *