CUDA, CUDEŃKA NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W OSTRÓDZKIM ZAMKU

Cuda, cudeńka można było kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym w ostródzkim zamku w sobotę 24 listopada.

Były piękne bombki wykonane różnymi technikami, anioły ceramiczne i koronkowe, wieńce i stroiki świąteczne, lalki, maskotki uszyte ręcznie bądź zrobione na szydełku czy drutach, obrazy, torby, torebki, saszetki, biżuteria, karty świąteczne, ceramika  i wiele innych rzeczy zrobionych przez

niezwykle uzdolnionych rękodzielników m.in. z Ostródy, Dobrego Miasta czy Pasłęka. Jak piękne i niepowtarzalne były to wyroby można zobaczyć na naszych zdjęciach.

Dla wszystkich odwiedzających był grzaniec, a za symboliczną opłatą pajda chleba ze smalcem czy pyszne ciasta. Ci, którzy szukali niebanalnych, oryginalnych świątecznych prezentów na pewno nie zawiedli się odwiedzając ostródzki zamek.

Dodatkową atrakcją były występy artystyczne m.in. chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ostródy.

Jarmarkowi towarzyszyły także warsztaty rękodzieła świątecznego dla starszych i młodszych, podczas których uczono się wykonywać  bombki różnymi technikami, ale o tym napiszemy w kolejnym artykule.

Organizatorami wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie, Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ostródzie oraz Stowarzyszenie Twórców Kultury i Przyjaciół Biblioteki w Ostródzie Ars et Liber.

Tutaj można obejrzeć krótką fotorelację z Jarmarku: https://www.facebook.com/OstrodaFlesz/videos/571100826666132/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *