WEŹ UDZIAŁ W OSTRÓDZKICH ELIMINACJACH MISTRZOSTW POLSKI W MÖLKKY

W sobotę 27 lipca o godzinie 13:00 przy Amfiteatrze w Ostródzie z okazji Dni Ostródy Ostródzkie Stowarzyszenie  Miłośników Gier GryWAM organizuje turniej dla wszystkich chętnych w grę Mölkky.

Co to jest Mölkky? To drewniana gra plenerowa dla młodszych i starszych. Składa się z drewnianego koszyka, w którym znajdziemy 12 drewnianych kręgli i drewniany wałek.

Gra polega na rzucaniu i zbijaniu kręgli. Zbite kręgle punktuje się na dwa sposoby – za zbity jeden kręgiel dostaniemy tyle punktów ile na nim widnieje, a za zbite dwa i więcej – tyle punktów ile kręgli leży bezpośrednio na ziemi. Sęk w tym, że aby wygrać trzeba zdobyć dokładnie 50 punktów. Za przekroczenie tego wyniku zostajemy ukarani powrotem do stanu punktowego równego 25. I jeszcze jedna zasada – za trzy „puste przeloty” wałka zostajemy zdyskwalifikowani z gry i otrzymujemy dumną funkcję zapisującego wyniki.

Dziś odbył się trening, w którym można było poćwiczyć Mölkky przed ostródzkim turniejem. Na potrzeby turnieju zasady gry zostały nieco zmodyfikowane. W grze będą brać udział drużyny liczące po dwie albo więcej osób. Jeśli jeden z jej członków trzy razy z rzędu nie trafi w żaden słupek to drużyna przegra i odpadnie z turnieju.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, których fundatorem jest Zbigniew Michalak – Burmistrz Miasta Ostróda oraz Mölkky w Polsce

Ponadto zwycięska drużyna ostródzkiego turnieju w grę Mölkky ma zapewnione miejsce w Mistrzostwach Polski w tę grę, który odbędą się w sobotę 24 sierpnia w Puszczykowie. Link do wydarzenia: Otwarte Mistrzostwa Polski w Mölkky w Puszczykowie

Koniec ostródzkiego turnieju przewidywany jest o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju!

 

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *