CO DALEJ Z HALAMI EXPO MAZURY? MAGAZYNY, TRAMPOLINY I DZIAŁALNOŚC EKSPOZYCYJNO-TARGOWA

Co dalej z halami na terenie dawnego Expo Mazury? Od kilku miesięcy właścicielem terenu przy ul. Grunwaldzkiej  i budynków jest spółka Marywilska 44, której nazwa pochodzi od Centrum Handlowego w Warszawie. Jakie są plany tej spółki wobec tej nieruchomości?

Jak poinformował Piotr Taras, członek Zarządu Spółki Marywilska 44, spółka planuje prowadzić działalność w oparciu o to, co wypracował poprzedni właściciel.

Sytuacja głównie spowodowana pandemią zmusiła nas do podejmowania działań zmierzających w kierunku przekwalifikowania i zmiany sposobu użytkowania części z tych nieruchomości. – informuje Piotr Tartas

Spółka Marywilska 44 nawiązała współpracę  z jedną ze spółek z grupy Ikea i tam prowadzona jest działalność magazynowa.

Sytuacja zmusiła spółkę do szukania nowych rozwiązań, bo działalność wystawienniczo – ekspozycyjna i targowa w ostatnim czasie trochę podupadła. Dlatego trwają działania by zbliżyć te budynki do poziomu jakieś sensownej rentowności.

W planach w części obiektu jest prowadzenie działalności związanej z logistyką i magazynowaniem różnego rodzaju produktów czy półproduktów, tak jak to teraz jest w przypadku Ikei. Jednocześnie ma być pozostawiona funkcja rozrywkowa, jaka jest prowadzona w części hali nr 2 (chodzi o Park Trampolin, który nawiązał też współpracę z jednym z ostródzkich klubów sportowych i będzie część podnajmował) oraz kontynuowanie możliwości wynajmu krótkoterminowego części hali nr 3 i 4  w ramach działalności wystawienniczo-targowej i konferencyjnej.

Tak więc większa część planowana jest na magazyny, jednak dotyczy to chwili obecnej, docelowo może to się zmienić. W przypadku, gdy sytuacja na rynku się zmieni i poprawi, i będzie możliwość kontynuowania działalności targowo-wystawienniczej, to spółka stopniowo zamierza ją przywracać w miarę możliwości.

Informacje te potwierdziła prezes Spółki Marywilska 44 – Małgorzata Konarska, która poinformowała, ze obecna zmiana profilu działalności na bardziej magazynową jest spowodowane po prostu brakiem rentowności. Jeśli sytuacja się poprawi, nie wykluczony jest większy udział działalności ekspozycyjno-targowej, jednak, jak zaznacza Pani Prezes, tylko częściowo, ponieważ w obecnych czasach ważna jest dywersyfikacja usług.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *