CHCESZ POSADZIĆ DRZEWO? DZIŚ I JUTRO MOŻESZ ODEBRAĆ DARMOWĄ SADZONKĘ!

W piątek 29 września i w sobotę 30 września możemy odebrać darmowe sadzonki drzew do samodzielnego posadzenia od Nadleśnictw w naszym regionie podczas akcji #sadziMY.

 

Sadzonki sosny, świerka, olchy, daglezji lub modrzewia będą do odebrania w siedzibie Nadleśnictwa Olsztynek przy ul. Mrongowiusza 35.
Serdecznie zapraszamy w godzinach 9.00-15.00.
Stoisko promocyjne Nadleśnictwa Dobrocin znajdziecie w Morągu przy ul. 11 listopada. Tam również odbierzecie darmowe sadzonki drzew i nie tylko.  Więcej szczegółów na plakacie poniżej.
Każdy chętny może zgłosić się także do Nadleśnictwa Olsztyn, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. Są one rozdawane nieodpłatnie w czwartek i piątek 29 i 30 września między 9.00 a 15.00 pod siedzibą Nadleśnictwa, adres: Zazdrość 3.
Będzie można odebrać sadzonkę: świerka, lipy, dębu lub graba.
Bezpłatne sadzonki drzew rozdaje dziś również Nadleśnictwo Stare Jabłonki. Można je odbierać dziś i jutro (29.09, 30.09) w siedzibie Nadleśnictwa w godzinach 9.00-15.00.
Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem.
Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.
Zdjęcia: Gmina Morąg, Nadleśnictwo Olsztynek

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *