BO OSTRÓDA: PRZYSTOSOWANIE MIEJSC PARKINGOWYCH CZARNIECKIEGO-GRUNWALDZKA Z NAPRAWĄ DROGI – PROJEKT NR 13

Po raz pierwszy ostródzianie mają możliwość głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Do podziału jest 500 tys. złotych. Niektórzy nasi czytelnicy napisali do nas z prośbą, o poinformowanie Was o swoich projektach, na które możecie zagłosować do 13 października.

Tym razem piszemy o projekcie nr 13 – Przystosowanie miejsc parkingowych przy zbiegu ulic Czarnieckiego-Grunwaldzka z naprawą drogi.

Przypominamy, że każdy z mieszkańców Ostródy może zagłosować aż na 3 projekty! Termin głosowania mija 13 października. Zagłosuj i zadecyduj! Link do głosowania: BUDŻET OBYWATELSKI – GŁOSOWANIE

Poniżej przeczytacie o projekcie nr 13:

Lokalizacja

Parking pomiędzy blokiem Grunwaldzka 6,a Czarnieckiego 27 oraz 2 miejsca parkingowe za blokiem Grunwaldzka 4A,naprzeciw bloku Grunwaldzka 6(w tej chwili jest tam trawnik)

Opis projektu

1.Stworzenie utwardzonych miejsc parkingowych (3szt.) na działce miejskiej, na szczycie bloku Grunwaldzka 4A-naprzeciw bloku Grunwaldzka 6. (2x5m x2,5m miejsce na skos,6m x2,5m miejsce wzdłuż ulicy)
2.Wyrównanie i zniwelowanie dziur w podłożu na działce, między blokami Czarnieckiego 27,a Grunwaldzka 6
3..Naprawa kostki brukowej i wypełnienie dziury w ulicy przy budynku Czarnieckiego 27-droga prowadząca do żłobka.
4.Postawienie dwóch donic drewnianych z roślinnością całoroczną lub nie wymagającą szczególnej opieki człowieka.
5.Nasadzenie przy bloku Grunwaldzka 4A-drzewo niskopienne.

Uzasadnienie realizacji projektu

Projekt zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu w tym obrębie.Rozwiąże również problem miejsc parkingowych,których liczba maleje,ze względu na plany postawienia wiat śmietnikowych. Ponadto mieszkańcy nie zawsze mogą korzystać z miejsc w pobliżu miejsca zamieszkania,ze względu na parkowanie aut przyjezdnych,korzystających z usług pobliskich sklepów,banku i przychodni zdrowia,czy przychodni medycyny pracy.Projekt zniweluje ewentualne uszkodzenia aut na zniszczonej drodze,usprawni mijanie się aut w tym miejscu. Dodatkowa lampa zwiększy bezpieczeństwo i widoczność w tym miejscu. Rośliny w donicach wzbogacą zabetonowane od tej strony miejsce

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *