BMW UDERZYŁO W OGRODZENIE W SAMBOROWIE (GM. OSTRÓDA). 1 OSOBA RANNA

Dziś, w sobotę 9 kwietnia rankiem doszło do wypadku drogowego w Samborowie w Gminie Ostróda. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Nad ranem samochód osobowy marki BMW na krajowej 16-tce między Iławą a Ostródą w miejscowości Samborowo uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Jak poinformował nas st. asp. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, samochodem podróżowało 3 mężczyzn.

Samochodem marki BMW kierował 30-letni mężczyzna. Wstępnie ustalono po rozmowie z kierowcą, że przyczyną wypadku było zaśnięcie za kierownicą. – informuje st. asp. Michał Przybyłek. Jedna osoba – pasażer, została przewieziony do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego z podejrzeniem urazu głowy, kręgosłupa w odcinku szyjnym i złamania obojczyka.

Jak informuje mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej – 1 z Jednostki Ratowniczej w Ostródzie, 2 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Samborowie i 1 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turznicy.

Na miejscu strażacy zastali samochód osobowy po uderzeniu w ogrodzenie o betonowej podstawie – mówi mł. bryg. Marcin Wiśniewski. Samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Z tego dwóch opuściło pojazd o własnych siłach. Pasażer siedzący z tyłu został w pojeździe uskarżając się na ból głowy i obojczyka. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uszkodzonego pojazdu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerowi tego pojazdu. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego mężczyzna został przebadany i podjęto decyzję o jego przewiezieniu do szpitala.

Pozostali uczestnicy zdarzenia po przebadaniu pozostali na miejscu

Przez ponad godzinę krajowa 16-stka w miejscu zdarzenia była zablokowana.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *