BLISKO 120 DZIECI Z POWIATU OSTRÓDZKIEGO NA OBOZIE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH W KACZORACH

Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie odwiedził obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu ostródzkiego, który odbywa się w Kaczorach.

W poniedziałek 31 lipca nadbryg. Tomasz Komoszyński Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej odwiedził obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Kaczorach w powiecie ostródzkim. Była to nie lada gratka dla blisko 120 dzieci, które dzięki dotacji rządowej w kwocie blisko 80 tys. złotych i programom „Stawiamy na ROZWÓJ Młodzieżowych drużyn pożarniczych” oraz „rOSPalamy młodych” wypoczywają nad Jeziorem Pauzeńskim bezpłatnie.
W wizytacji Komendantowi Wojewódzkiemu PSP towarzyszyli min: bryg. Łukasz Jasiński ostródzki Komendant Powiatowy PSP i główny, niezwodny organizator wypoczynku dzieci w duchu pożarniczym mł. bryg. Rafał Napiórkowski Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie wraz z kadrą obozową.
Na obozie wypoczywają dzieci z jednostek MDP OSP z powiatu ostródzkiego. Podczas obozu, który obfituje w wiele atrakcji, młodzi adepci pożarnictwa zapoznają się z podstawowymi umiejętnościami, jakie powinien posiadać każdy strażak. Między innymi ze sprzętem pożarniczym, musztrą i zasadami taktyki ratowniczej i gaśniczej, ale nie brakuje innych atrakcji, jak wyjazd do kina, Trójmiasta, czy strzelnicy i zajęć ze sprzętem wioślarskim.
Życzymy przyjemnego wypoczynku.
Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: st. kpt. Łukasz Zaniewski, asp. Daniel Waszkiewicz.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *