BIEDRONKI I SKRZATY ZE SZKOŁY W BRZYDOWIE ODWIEDZIŁY M. IN. STRAŻAKÓW I BIBLIOTEKĘ W OSTRÓDZIE

1 marca Biedronki i Skrzaty czyli przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie (Gmina Ostróda) wybrały się na wycieczkę do Ostródy. Pierwszą atrakcją były zajęcia w Miejskiej Bibliotece.
Pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy, zapoznała z zasadami zachowania w bibliotece, pokazała pomieszczenia oraz zachęcała do wypożyczania książek. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali różnych opowieści. Na koniec wykonali samodzielnie prace plastyczne. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz utrwalanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Kolejnym miejscem było spotkanie ze strażakami w Sali edukacyjnej „OGNIK” Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. Dzieci zapoznały się z pracą strażaka oraz zdobyły wiedzę na temat umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Podczas zajęć dowiedziały się jak wezwać służby ratunkowe oraz zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w trakcie pożaru. Nie zabrakło także innych ciekawych wyzwań.
Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Parku Trampolin. Po profesjonalnej rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktora, przedszkolaki korzystały z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wizyta w Parku Trampolin miała na celu kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie oraz rozwijanie sprawności fizycznej.
Wychowawcy Oddziałów Przedszkolnych Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie
Źródło: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *