OSTRÓDA: BĘDZIE W KOŃCU REMONT UL. I DYWIZJI! MIASTO OTRZYMAŁO BLISKO 2,5 MLN ZŁ Z RFRD

W końcu szykuje się oczekiwany przez wielu remont ul. I Dywizji w Ostródzie, wraz z położeniem nowej nawierzchni. Miasto Ostróda otrzymało na ten cel blisko 2,5 mln zł!

Jak informuje na swoim fanpagu poseł PIS Zbigniew Babalski, wczoraj Premier Mateusz Morawiecki ogłosił ważną decyzję. W naborze dodatkowym Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszowi dróg Samorządowych) sporo środków trafi do Powiatu Ostródzkiego i niektórych gmin z tego powiatu.

Wśród beneficjentów znalazło się także Miasto Ostróda. Jak informuje poseł Babalski, Gmina Miejska Ostróda otrzyma blisko 2,5 mln zł. budowę nawierzchni ul. I Dywizji w Ostródzie oraz ponad pół mln zł. na budowę ul Zientary Malewskiej.

  • Budowa nawierzchni ul. I Dywizji w Ostródzie – , 2 424 467,13 zł.
  • Budowa ul. Zientary-Malewskiej w Ostródzie, 544 079,44zł.

Niedawno informowaliśmy Was o środkach pozyskanych przez Powiat Ostródzki na budowę ronda w miejscu skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej, Drwęckiej iKopernika. Pisaliśmy o tym tutaj: BĘDZIE RONDO ZE SKRZYŻOWANIA ULIC GRUNWALDZKIEJ DRWĘCKIEJ I KOPERNIKA W OSTRÓDZIE-POWIAT OTRZYMAŁ 4 MLN ZŁ

Wszystko więc wskazuje na to, że ten rejon miasta ma szansę wkrótce znacznie poprawić nie tylko jakość dróg, ale i rozwiązania komunikacyjne.

O pozostałych środkach, które otrzyma Powiat Ostródzki oraz niektóre gminy z tego powiatu napiszemy wkrótce.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *