BĘDĄ NOWE WOZY STRAŻACKIE DLA OSP DURĄG (GM. OSTRÓDA) I OSP GIERZWAŁD (GM. GRUNWALD)!!!

Świetne wiadomości dla strażaków z dwóch jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Ostródzkiego!!! Chodzi o OSP Durąg w Gminie Ostróda i OSP Gierzwałd w Gminie Grunwald, które otrzymają w 2021 roku nowe wozy strażackie!

W 2021 r. do  jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł. Wśród nich znalazło się 14 jednostek z województwa warmińsko-mazurskiego, w tym dwie z powiatu ostródzkiego – OSP Durąg (Gmina Ostróda) i OSP Gierzwałd (Gmina Grunwald)!

W większości będą to najbardziej uniwersalne – średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Takie też trafią do obydwu naszych jednostek!

Strażakom bardzo przydadzą się nowe wozy w działaniach ratowniczych czy gaśniczych. Durąg aktualnie dysponuje starym, wysłużonym i  niestety dość awaryjnym samochodem. Nowy znacznie poprawi możliwości jednostki.

Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP przy dofinansowaniu NFOŚiGW/WFOŚiGW, dotacji KSRG, dotacji MSWiA i środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *