ARESZT DLA 33-LETNIEGO MIESZKAŃCA MORĄGA ZA LICZNE WŁAMANIA W GM. MAŁDYTY I MORĄG

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 33-letniego mieszkańca gminy Morąg, który w okresie ostatnich kilku miesięcy dokonał szeregu włamań na terenie działania Komisariatu Policji w Morągu. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

W środę 8 czerwca Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 33-letniego mieszkańca gminy Morąg, który w ostatnim czasie działając sam jak również z innymi ustalonymi osobami dopuścił się szeregu włamań na terenie gmin Morąg i Małdyty.

Kluczową dla sprawy okazała się interwencja morąskich patrolowców, którzy pod koniec maja podejmując interwencję w miejscowości Wodziany, gm. Małdyty udaremnili kradzież wyposażenia nieczynnego lokalu gastronomicznego. Oprócz odzyskania przygotowanych do zabrania przedmiotów zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze sprawców przestępstwa.

Następnie w sprawę włączyli się morąscy kryminalni, którzy skrupulatnie dokonywali kolejnych zatrzymań osób związanych z opisanym zdarzeniem. W toku prowadzonych czynności ustalili, że 33-letni mieszkaniec gminy Morąg działając sam jak również z trzema innymi mężczyznami w wieku 26, 35 i 39 lat jest odpowiedzialny za serię włamań nad którymi pracowali od pewnego czasu. Mężczyźni w ciągu ostatnich kilku miesięcy włamywali się oraz okradali garaże, a nawet jeden z obiektów sakralnych.

Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia, które wróci do ich właścicieli.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi 4 zarzutów kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. „recydywy”. W związku z powyższym policjanci wraz z prokuratorem złożyli wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec włamywacza. Postanowieniem sądu sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Pozostali podejrzani będą odpowiadać z wolnej stopy.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

(mp), KOO Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *