AKCJA STERYLIZACJA W GMINIE WIEJSKIEJ OSTRÓDA

W Gminie wiejskiej Ostróda 22 marca ruszył program dofinansowań do zabiegów sterylizacji zwierząt. W tym roku wyjątkowo dofinansowania obejmują tylko kastrację samic ( suczki i kotki).
W celu uzyskania dofinansowania chętni proszeni są o udanie się w pierwszej kolejności do Urzędu Gminy do pana Karola Hładyszewskiego (pokój 108, tam gdzie był dawny GOPS) po skierowanie na zabieg.

Następnie należy osobiście lub telefonicznie umówić się na termin zabiegu w Gabinet Weterynaryjny lek.wet. Mariusz Kuras (osobiście bądź telefonicznie).

Cena zabiegu sterylizacji kotki (już po dofinansowaniu) wynosi 60 zł, a suczki 100 zł.

Właściciele suczek powinni pamiętać o obowiązkowym szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Przed sterylizacją

Zabieg sterylizacji powinna poprzedzić wizyta właściciela czworonoga w przychodni. Pies lub kot musi zostać odpowiednio przygotowany do zabiegu. Przebiega on pod narkozą, po jego zakończeniu zwierzę przebywa w gabinecie do momentu wybudzenia się.

Dlaczego warto wysterylizować psa lub kota?

Poddając zabiegowi swojego czworonożnego przyjaciela zmniejszasz liczbę bezdomnych  zwierząt. Zabieg  nie pogarsza jakości życia naszego pupila. Chroni go przed wieloma chorobami. Ropomacicze,  nowotwór sutka i narządów rodnych u kotek i suczek oraz rak jądra czy prostaty u psów i kocurów to tylko część z nich.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *