6 KOLIZJI I PIJANY OBYWATEL UKRAINY ZA KÓŁKIEM NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO W WEEKEND

Policjanci podsumowali miniony weekend gdzie od piątku do niedzieli na terenie powiatu doszło w sumie do sześciu zdarzeń drogowych, których uczestnicy na szczęście nie odnieśli obrażeń. Z ruchu wykluczono również jednego nietrzeźwego kierującego.

W niedzielę (21.11.21) w Ostródzie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 34-letniego kierującego audi obywatela Ukrainy, który poruszał się po drodze w stanie nietrzeźwości. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Badanie wykazało obecność prawie 2,5 promila alkoholu
w organizmie. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci apelują!

Wsiadając za kierownice jakiegokolwiek pojazdu miejmy pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie powodować może opóźnienie reakcji na różnego rodzaju sytuacje w ruchu drogowym. Podczas naszej podróży stosujmy się również do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, szczególnie do ograniczeń prędkości. Szybko zmieniająca się aura powodować może dużo niebezpiecznych sytuacji, a dostosowanie prędkości do warunków na drodze na pewno przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *