TENIS STOŁOWY: 5 MEDALI JUNIORÓW Z OSTRÓDY, SZYMON KOLASA BOHATEREM MISTRZOSTW POLSKI

Przez cztery ostatnie dni w Mławie odbywały się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym. Jednym z bohaterów zawodów został młody zawodnik Ostródzianki Szymon Kolasa, który zdobył aż 4 medale!.

BRĄZ DRUŻYNY

Już w czwartek po brązowym medal sięgnął w rozgrywkach drużynowych zespół Ostródzianki w składzie: Szymon Kolasa, Maks Miastowski, Łukasz Sokołowski i Kuba Klimczewski.  Po zwycięstwie w swojej grupie podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego w półfinale musieli uznać wyższość Olimpii Unii Grudziądz, przegrywając 1:3. Zespół Olimpii zdobył później tytuł mistrzowski. W nagrodę za zajęcie miejsca 3/4 na piersiach młodych zawodników z Ostródy zawisły brązowe medale.

To jednak nie koniec dorobku młodzieży z Ostródzianki, a bohaterem całych zawodów został właśnie śnie Szymon Kolasa. Dokonał on nie lada wyczynu, docierając w turniejach indywidualnych aż do trzech finałów.

SREBRO W DEBLU

W deblu partnerem Szymona był Jan Zendecki z AZS AWFiS Gdańsk. Para po czterech wygranych pojedynkach dotarła aż do finału, gdzie po zaciętym boju uległa 2:3 z Samuelowi Kulczyckiemu i Maciejowi Kubikowi z Olimpia Unia Grudziądz.

ZŁOTO W MIKŚCIE

Kolejny medal, tym razem z najcenniejszego kruszcu, zdobył Szymon w mikście w parze z Mają Miklaszewską, reprezentującą MRKS Gdańsk. Para okazała się najlepsza w turnieju, wygrywając wszystkie sześć pojedynków. W finale 3:2. Szymon i Maja pokonali Macieja Kubika (Olimpia Unia Grudziądz) i Aleksandrę Michalak (MRKS Gdańsk)

SREBRO W SINGLU

W turnieju indywidualnym Szymon także dotarł do finału. Zmęczony już jednak poprzednimi czterema pojedynkami rozegranymi w niedzielę, nie sprostał w nim Samuelowi Kulczyckiemu z Grudziądza, ulegając 1:4. Mimo to aż 4 medale zawodnika Ostródzianki to wielki wynik i bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

DOBRE WYSTĘPY INNYCH ZAWODNIKÓW I JESZCZE JEDEN MEDAL

W Mławie świetnie zaprezentowali się także inni zawodnicy z Ostródy. W grze podwójnej chłopców podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zdobyli jeszcze jeden medal. Po brąz sięgnął Łukasz Sokołowski, którego partnerem był Michał Małachowski z AZS AWFiS Gdańsk. Para przegrała dopiero w półfinale z tą samą parą, która w finale pokonała Szymona Kolasę i Jana Zendeckiego, czyli z duetem z Grudziądza.

Blisko medalu indywidualnie był Maks Miastowski, który indywidualnie został sklasyfikowany na miejscach 5-8, przegrywając dopiero w ćwierćfinale po bratobójczym pojedynku z Szymonem Kolasą. Na takim samym miejscu Maks uplasował się także w deblu w parze z Bartoszem Czerwińskim Z MRKS Gdańsk. Podobnie jak w singlu, również tutaj do odpadnięcia Maksa przyczynił się zawodnik z  Ostródy, tym razem późniejszy brązowy medalista Łukasz Sokołowski.

Wśród kobiet jedynaczką reprezentującą ostródzki klub była Marta Kawiak.

W sumie zawodnicy z Ostródy podczas Mistrzostw Polski Juniorów zdobyli aż 5 medali, co dobrze rokuje na przyszłość i jest pocieszeniem po spadku w zakończonym niedawno sezonie drużyny Morlin Ostróda po wielu latach z Superligi.

Miejsca zawodników Ostródzianki podczas Mistrzostw Polski Juniorów 2019 w Tenisie Stołowym:

DRUŻYNOWY TURNIEJ JUNIORÓW:

Drużyna w składzie: Szymon Kolasa, Maks Miastowski, Łukasz Sokołowski i Kuba Klimczewski. 3-4 miejsce i brązowy medal!

JUNIORKI:

Gra pojedyncza

 • Marta Kawiak – 33/48

Gra podwójna

 • Marta Kawiak; Amelia Wiącek (Warta Kostrzyń) – 17/32

JUNIORZY

Gra pojedyncza

 • Szymon Kolasa -2 miejsce, srebrny medal
 • Maks Miastowski (Ostródzianka) – miejsce w turnieju 5/8
 • Łukasz Sokołowski – miejsce w turnieju 17/24

Gra podwójna

 • Szymon Kolasa (Ostródzianka)/Jan Zandecki (AZS AWFiS Gdańsk) – 2 miejsce i srebrny medal!
 • Łukasz Sokołowski (Ostródzianka)/Michał Małachowski (AZS AWFiS Gdańsk) 34/miejsce i brązowy medal!
 • Maks Miastowski (Ostródzianka)/Bartosz Czerwiński (MRKS Gdańsk) miejsce w turnieju 5/8

Gra mieszana

 • Szymon Kolasa (Ostródzianka)/Maja Miklaszewska (MRKS Gdańsk) – 1 miejsce i złoty medal!
 • Łukasz Sokołowski (Ostródzianka)/Julia Więckowska (SKS 40 Warszawa) miejsce w turnieju 9/16
 • Maksymilian Miastowski (Ostródzianka)/Julia Jackowska (Dojlidy Białystok) miejsce w turnieju 17/32
 • Marta Kawiak; Jakub Szymański (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 33/64

Foto: Morliny Ostróda fanpage

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *