4 NOWE MOP-Y NA S7 MIĘDZY OSTRÓDĄ A WARSZAWĄ

Kierowcy mogą już korzystać z czterech Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) na odcinku S7 między Napierkami a Płońskiem. Do dyspozycji podróżnych są cztery obiekty w sąsiedztwie miejscowości Pepłowo, Ćwiklinek i Dłużniewo. Każdy z nich wyposażony jest w parking, miejsca wypoczynkowe oraz plac zabaw.

MOP na S7 Napierki – Płońsk

Nową drogę ekspresową S7 pomiędzy Napierkami i Płońskiem udostępniono etapami od grudnia 2021 roku, mimo trwających jeszcze prac. W grudniu ubiegłego roku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie i na tej podstawie wdrożono docelową organizację ruchu dla drogi ekspresowej. Ze względu na prace związane z montażem przyłączy energetycznych, uruchomienie MOP-ów możliwe stało się dopiero teraz. Do dyspozycji kierowców przeznaczyliśmy cztery miejsca obsługi podróżnych. Dwa w okolicy miejscowości Pepłowo (dla obu kierunków jazdy) przy granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego oraz dwa w pobliżu Płońska – w Ćwiklinku (w kierunku Gdańska) i Dłużniewie (w kierunku Warszawy). Są to MOP-y wyposażone w stanowiska postojowe, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie.

Przetargi na dzierżawę MOP

Uruchomione właśnie MOP-y docelowo będą przeznaczone pod usługi komercyjne. Wybrani dzierżawcy wybudują na nich stacje paliw, stanowiska obsługi pojazdów oraz obiekty gastronomiczno-handlowe.

GDDKiA

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *