4 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO W WEEKEND

Weekend minął pod znakiem dość obfitych opadów śniegu co skutkowało odnotowaniem 11 niegroźnych kolizji drogowych. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci ostródzkiej jednostki zatrzymali jednak nietrzeźwych kierujących.

W piątek (3.12.22) w miejscowości Dury w gminie Morąg, policjanci zatrzymali do kontroli 31-letniego kierującego pojazdem marki volkswagen. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność prawie 1 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Po wykonaniu z nim czynności został zwolniony do domu.

Również w piątek (3.12.22) w miejscowości Silin w gminie Morąg patrol policji tamtejszego komisariatu zatrzymał do kontroli drogowej 39-latka, który kierował samochodem osobowym marki mazda znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony do domu.

Tego samego dnia (3.12.22) w miejscowości Małdyty policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki romet, który poruszał się swoim jednośladem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. 41-latka po wykonaniu czynności zwolniony.

Natomiast w miejscowości Gierłoż, gm. Ostróda (3.12.22) około godz 17:40 patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki audi. Jak się okazało jego 19-letni kierujący posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami i jest poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu za nieopłaconą grzywnę.

(mp), KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *