2 WYPADKI, 23 KOLIZJE I PIJANI KIEROWCY – PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych i 23 kolizji.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Pomimo apeli w dalszym ciągu mundurowi zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu zdecydowali się kierować swoimi pojazdami.

W miniony weekend policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili pojazdy. Zatrzymali też 9 dowodów rejestracyjnych i nałożyli ponad 60 mandatów karnych, głównie za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących prędkość.

Do jednego z wypadków z udziałem dwóch pijanych kierowców doszło wczoraj (04.07.2021r.) tuż przed godziną 24:00 w gminie Morąg. Pisaliśmy o tym tutaj: GM. MORĄG: ZDERZENIE SAMOCHODU Z MOTOCYKLEM – OBYDWAJ KIEROWCY NIETRZEŹWI…

Gronie wyglądało też wczorajsze (04.07.2021r.) zdarzenie na ul. Grunwaldzkiej w Ostródzie. Tu po godzinie 20:00 doszło do potrącenia pieszego. Tym razem zawinił 55-latek, który wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym, bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd marki Volkswagen. Na szczęście sprawcy kolizji nic poważnego się nie stało a za swoje bezmyślne zachowanie został ukarany mandatem karnym.

O kolejnym niebezpiecznym zdarzeniu, tym razem też z udziałem dzieci doszło wczoraj wieczorem na krajowej siódemce w Rychnowie: RYCHNOWO: SAMOCHÓD Z DZIEĆMI DACHOWAŁ NA S7 – KIEROWCA PRZYSNĄŁ I UDERZYŁ W INNE AUTO

Policjanci apelują!

Wsiadając za kierownice jakiegokolwiek pojazdu miejmy pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie powodować może opóźnienie reakcji na różnego rodzaju sytuacje w ruchu drogowym. Podczas naszej podróży stosujmy się również do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, szczególnie do ograniczeń prędkości. Szybko zmieniająca się aura powodować może dużo niebezpiecznych sytuacji, a dostosowanie prędkości do warunków na drodze na pewno przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa.

Foto: OSP Gierzwałd

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *