2 WYPADKI, 2 OSOBY RANNE I 8 KOLIZJI NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO W WEEKEND

Za nami długi majowy weekend. Jak co roku ruch na drogach regionu był wzmożony. Policjanci odnotowali 2 wypadki drogowe. Pracowali również na miejscu 8 kolizji.

Długi majowy weekend to dla policjantów zawsze czas wzmożonej pracy. Tak było również w tym roku. Od piątku do poniedziałku na terenie naszego powiatu doszło do 8 kolizji. W tym czasie policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych.

Do pierwszego z nich doszło w piątek (30.04.2021r.) około godz. 19:00 na trasie Tyrowo – Wirwajdy. Według wstępnych ustaleń kierująca volkswagenem 40- latka na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia jedna z pasażerek trafiła do szpitala.

 

Do drugiego wypadku drogowego doszło w niedzielę (02.05.2021r.) około godz. 13:30 na ul. 11 Listopada w Ostródzie. Kierujący subaru 41- latek podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w ogrodzenie posesji. Pasażerka subaru z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Podczas majowego weekendu policjanci prowadzili kontrole drogowe podczas których sprawdzali między innymi stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierujących. Tylko w niedzielny poranek policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Stracili oni już swoje prawa jazdy a za popełnione wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *